top of page

ЩО ТАКЕ ЕСЕ ТА ЯК ЙОГО ПИСАТИ

Есе (трансформований, адаптований, змінений жанр літератури) набуває все більшої популярності як  вид письмової самостійної роботи українського студента, а саме: як твір-міркування невеликого обсягу з вільною композицією, що виражає індивідуальні враження, міркування з конкретного питання, проблеми й свідомо не претендує на повноту й вичерпне тракту­вання теми.

Есе припускає вираження автором своєї точки зору, особистої суб'єктивної оцінки предмета міркування, дає можливість нестан­дарт­ного (творчого), оригінального висвітлення матеріалу; часто це розмова вголос, вираження емоцій та образність. Це також вільний стиль з можливими елементами імпровізації, певного пафосу, іронії. Однак все це призводить як до різних трактувань цього виду письмової роботи, так і до різних спроб його формалізації. 

Як написати твір есе


  Важливим джерелом інформації є історична карта

    Карта в історичному атласі має стати Вашим постійним помічником при самостійній роботі. Така карта зазвичай присвячена конкретній темі, містить масив текстової та хронологічної інформації і може прислужитися як довідникове видання.

     Карта у підручнику має на меті ілюструвати текст, тому її інформаційні можливості обмежені. До неї варто звертатися безпосередньо при читанні підручника.

     Певною мірою долучитися до процесу створення історичних карт Вам допоможе робота з контурною картою, яку Ви заповнюєте самостійно. Для отримання кращого результату варто дотримуватися кількох нескладних правил:

1. Заповнюйте контурну карту після вивчення конспекту та відповідного параграфу підручника.

2. Читайте підручник вдумливо, намагайтеся запам’ятати назви історичних областей, місця битв тощо.

3. Виконуйте завдання до контурної карти послідовно.

4. Не заповнюйте контурну карту механічно, при нанесенні відповідних позначок намагайтеся пригадати суть подій та їхні наслідки.

5.При виконанні завдань на контуронїй карті користуйся кольоровими оліцями.

6.Можливо виконання роботи з контурною картою в електронному вигляді за допомогою графічного редактора.

Критерії оцінювання 

Початковий рівень : робота в контурній карті виконана не в повному обсязі, присутні помилки, неохайне виконання:

Середній рівень: робота в контурній карті виконана не в повному обсязі, охайно. Присутні окремі неточності;

Достатній рівень: робота в контурній карті виконана в повному обсязі, згідно картографічних вимог. Висновки зроблено правильно

Високий рівень: Робота в контурнійкарті виконана вповному обсязі, згідно картографічних вимог. Учень виконує додаткові завдання. Крім основного змісту, виконано додаткову роботу учнем на контурній карті або подано додаткову інформацію по темі.

Що таке есе та як його писати.: Citations

©2022 by Інтернет сторінка вчителя Історії Чайковської Марини. Proudly created with Wix.com

bottom of page